Moters studija
+370-670-94498
  • Moters studija
    • Dienoraštis
  • Aldilė
  • Pašilių saulė
  • Dresūra Charizma
  • Mano svajonių virtuvė
  • Žalia kava

Myliu Maximą

2/9/2016

1 Comment

 
Neseniai Jonavoje buvo atidaryta didelė Maxima. Geroje vietoje - kaip tik kelių Ukmergė - Kėdainiai - Kaunas sankryžoje. Padaryti patogūs privažiavimai, parkavimosi aikštelės - tobulai, kaip visada.

Užeinu į ją karts nuo karto. Ne todėl, kad tai - pagrindinė mano apsipirkimo vieta (dažniau apsipirkinėju turguje - ten savitas proceso žavesys), o tam, kad gaučiau įkvėpimo... Juk aš taip pat dirbu prekybos srityje. Štai ir vaikštau į Maximą mokytis :)

Man labai patinka stebėti profesionalus - jų tiek mažai ir taip gera juos visgi sutikti. Kalbu ne apie ten dirbančius darbuotojus - ne tiek jau daug tenka susidurti, kad adekvačiai įvertinčiau jų profesionalumo lygį. Kalbu apie valdymo aparatą. Apie tuos, kurie sugeba sustyguotai, tiksliai, aiškiai, iki mažiausių smulkmenų pamatyti ir įgyvendinti "teisingo prekybos centro" viziją.  Šis "teisingas" paveikslas susideda ir tokių mažyčių smulkmenų!!!! Jog gali pagalvoti, jog tai - atsitiktinumas. 

Tam reikalui specialiai užėjau į IKI pasitikrinti - gal ten irgi viskas taip pat ir Maxima tiesiog įgyvedino eilinį standartą. Ne, tai IkI įgyvendino atsitiktinumą...

Konkrečiau. Einu Maximoje link mėsos, kulinarijos ir bandelių skyrių - jie išdėstyti vienoje eilėje. Žiūriu - kaip viskas ten gražu, estetiška, kokio dydžio asortimentas - tikrai galima rasti ką nors skanaus... Galvoju: "ko tu čia, Egle, juk mėsos nei žuvies nepirksi, salotas pati pasigaminti moki, o nuo bandelių storėji?!". Bet taip traukia akį - nuostabus, gražus paveikslas apie skonių rojų... Prieinu arčiau. Pradedu gilintis. Žiūriu - iki akių lygio nuleisti, apvalūs spindintys šviestuvai, apšviečiantys vitrinas - ilga  eilė, vienodi virš visų skyrių. "Vientisas, gražus dizainas" - galvoju. Įsižiūriu į šviesos atspindžius vitrinose - "Taip! Matau jus!". Tobula savo paprastumu šviesos architektūra, taip skatinusi mano seilių išsiskyrimą: mėsos skyrius apšviečiamas raudonos, kulinarijos - baltos, o bandelių - geltonos spalvos ledais!!!! Kaip paprasta, regis, visiems žinoma, elementaru!!! Puikus prekių išeksponavimas, skatinimas pirkti sukeliant pojūčius... 

"Baik čia žavėtis ta Maxima, Egle, - subaru save. - "Nueisi į IKI - rasi tą patį". Ką galvojat? Kitą dieną, begalinio smalsumo genama, lekiu į IKI, tą jau tokį - "gerą", kaip aš sau įvardinu. Į jį užsukdavau dažniausiai, nes netoli darbo ir šiaip patenkindavo kuklius mano apsipirkimo poreikius (tarp kitko vienu iš svarbiausių motyvų lankytis būtent toje IKI - erdvi parkavimosi aikštelė:). Einu prie tų pačių skyrių, kurie irgi įrengti vienoje eilėje. Pakeliu akis į apšvietimą - kokie šviestuvai???, kokios spavos??? Ten dega, ten nedega "belekas, belekaip". Nu ne tamsu! Ko dar reikia??? 

"Ramiai, apžiūrim asortimentą!" - subaru save mintyse. Koks dar asortimentas??? Jūs TAI vadinate asortimentu??? 3 mėsytės, 0 kulinarijos ir 6 tortai??? Pirmąkart IKI neradau ko nusipirkti... 

Vėliau, vakare, vėl užsukau į Maximą. Nieko tuose skyriuose aš nepirkau  Bet vaikščiojau, žiūrėjau, žavėjausi - kaip gražu... Gera sutikti profesionalus. Jų taip nedaug... (salotų nepirkau, bet eilinį kilimėlį įsimečiau - tikslas pasiektas - parduota!!! Bravo Maxima!!!)

Ne, ne. Taip ne užsakomasis straipsnis, skeptikai. Tai - nuoširdus žavėjimasis ergonomišku prekybcentrio projektavimu, vadyba, marketingu, prekių išstatymu - tuo, ką dažnas mokėsi aukštosiose prekybos bei architektūros mokyklose, bet tiek nedaug kokybiškai įgyvendintų projektų matome gyvenime. Nereikia būti Dali ir kurti nerealių grožybių. Paprastai susitvarkykime savo aplinką - kad būtų gražu, patogu, gera...

Tarp kitko, dar vienas pavyzdys. Šeštadienį buvau Kaune naujajame "Moki Veži", Raudondvario pl. 205. Gražus pastatas, puikus parkingas, išorė - super ("kaip nebūdinga MOKI VEŽI... Gal pasitaisė" - galvoju). Įeinu vidun - tamsu, kaip urve! Taip, viršuj, palubėj sukabinti lediniai ilgi šviestuvai, padaryti stoglangiai, kad kristų daugiau šviesos. Bet kodėl taip aukštai tie šviestuvai??? Praėjimuose dar yra kiek šviesos, bet lentynos skendi tamsoje, prekių nesimato visiškai! Architektą nužudyčiau už tokį projektą, atsakingą už pastato priėmimą - nežinau, ką padaryčiau. Didžiuliai pinigai sukišti į pastatą, į įrangą, priemones, o efektyvumas lygus 0. Kaimo angaras. Vargina net pats bandymas įsigilinti į asortimetą, net pats prekės ieškojimas - nieko nesimato. DIDŽIULIS NUOSTOLIS ĮMONEI!!!

Taigi - myliu Maximą, t.y. malonu sutikti profesionalus...
​Einu tvarkytis savo parduotuvių...
1 Comment

Dvasingumas, savęs pažinimas, psichoterapija ir savanorystė PRIEŠ gyvenimą

1/7/2016

2 Comments

 
 Jau kurį laiką stebiu ir save stabdau - vis neišsakau minčių, kirbančių viduje. Jau keletą metų. Nuo dukters gimimo... Vis maniau, jog tai - tik mano vizijos ir pastebėjimai apie save... Tačiau, įvykiai, klostęsi per šiuos ilgus tylėjimo metus, vėl ir vėl mane atveda prie minties, jog tai - ne mano vienos fantazija, o didžiulė realybės dalis ir visuotinė vertybė...

Savo gyvenime turėjau pakankamai ilgą - 15 metų trukmės - taip vadinamą "savęs ieškojimų ir pažinimo" laikotarpį. Ilgai, stipriai ir giliai iekojau savęs, gyvenimo prasmės, savirealizacijos, laimės. Stengiausi būti pasiaukojanti, supratinga ir naudinga. Ne tik mokiausi pati, bet jau ir "mokiau" kitus, kaip rasti raktą į "moteriškąją laimę", "savirealizaciją", kaip "tapti savo gyvenimo šeimininku" t.t, ir pan. Kadangi GURU profesija mūsų visuomenėje atrodo ne itin patikimai, buvau pradėjusi studijuoti psichologiją ir grupinę psichoterapiją, kad galėčiau, taip sakant, "legaliai" padėti kitiems atrasti save... Maža to - dar ėmiau savanoriauti "Jaunimo linijoje", kad jau tikrai galėčiau kam nors kuo nors padėti - gal ką nors išgelbėsiu nuo savižudybės?..

Visi mano klajojimai ir klejojimai baigėsi tą pačią akimirką, kai sutikau savo vyrą - našlį su keturiais vaikais, kuris ne tik iškart įdarbino mane tiek šeimoje, tiek savo versle, bet ir buvo toks geras, kad padarė man vaiką. Žodžiu, REALUS GYVENIMAS UŽGRIUVO MANE AKIMIRKSNIU. Ir čia aš supratau, jog nuo savųjų 16-os iki 31-erių aš tik klaidžiojau, klajojau, klejojau ir gaišau laiką vietoj to, kad paprasčiausiai GYVENČIAU:

DŽIAUGČIAUSI VAIKAIS. Juk tik su jais mokausi tikrosios savireguliacijos, jautrumo, įsiklausymo, žmogiškumo. Tik vaikus mes galime (turime teisę ir pareigą) ko nors išmokyti. Dabar, kai matau, kaip nepaprasta perkalbėti apsirengti paprasčiausią megztuką jei duktė mano kitaip, suprantu, kaip absurdiška buvo mokyti suaugusius žmones ko nors, bet ko... Juk net vaikas žino kas jis ir ko jam reikia. Maža to - jis tenkina savo poreikį čia ir dabar. Tai jie - didieji ir vieninteliai mūsų gyvenimo mokytojai, mūsų stebėtojai ir vertintojai, mūsų veidrodžiai. Žiūri į savo vaiką ir matai: KIEK ŽMOGUS ESI. 

UŽDIRBINĖČIAU PINIGUS. Jų kiekis kišenėje - akivaizdus rezonanso ir "įsijungimo" faktas. Turiu pinigų - rezonanse, pasiunčiau klientą per duris - kas, kad jis durnas, o aš teisi - pinigai išėjo per duris ne mano kišenėje. Tarp kitko, perkamoji galia tiesiogiai koreliuoja su saviverte - kai žinau, jog realiai, čia ir dabar galiu nupirkti, jaučiuosi ir realizuota, ir dvasinga, ir žmogiška. O maloniausia meditacija pasaulyje - spėkite kokia??? Ogi - ilgai skaičiuoti pinigus! CHA CHA CHA!!!

MIEGOČIAU PRISIGLAUDUSI. Prie vyro, prie dukters. Ir visai aš nenoriu jokios "asmeninės erdvės". Nekenčiu vienatvės! Neketinu gyventi ar miegoti viena. NIEKADA, KIEK TAI BUS MANO VALIOJE! Ir man neįdomūs jokie "vienas (vienišas) gimei, vienas (vienišas) ir numirsi"... Kol gyvenu, GYVENSIU KARTU, įsiliejusi į MES, jausdamasi reikalinga ir laiminga. Juk didžiausia laimė, kad manęs reikia dukrai užpakalį nuplauti, indus sudėti į indaplovę, inicijuoti remontą ar aprėkti, t.y., motyvuoti paauglius bachūrus, kad malkų į pečių įmestų!

GLOSTYČIAU ŠUNĮ, 5 ŠUNIS, KIEK TIK NORIU ŠUNŲ. Ne tik glostyčiau, bet ir sugebėčiau mylėti, skirti laiko, išmaitinti. Turėčiau kur ir už ką tai daryti. Kad suteikčiau jiems ir sau erdvės atrasti mūsų tarpusavio santykį, susikalbėjimą, prieraišuną, ištikimybę. Štai čia gimsta tikroji, akivaizdi, praktinė tiesa apie lyderystę, dominavimą, valdymą rezonanso pagrindu - visi prieš tai buvę tušti, bereikšmiai, beverčiai žodžiai, negyvos "žinios" UŽSIPILDO REALIU TURINIU - gali prisikviesti šunį ar negali? Moki šuniui ausį pakasyti kokybiškai, kad inkštų iš pasitenkinimo - esi geriausias jo draugas. O jis - tavo. Atsiduok jam, jis atsiduos tau. Paprasta, elementaru. aišku.

KODĖL VISA TAI RAŠAU DABAR?
Nes prieš porą mėnesių palaidojau vienmetę savo draugę Emiliją, su kuria pradėjome savęs paieškos kelią, drąsiai išėjusios iš tėvų namų (už jų pinigus) ir apsigyvenusios Vilniaus senamiestyje. Jautėmės laisvos, suagusios, protingos, progresyvios - ne taip kaip tie "mamyčiukai", kur patogiai pas tėvelius gyvena. Mes tai jau parodysim pasauliui! Parodėm: miegojom su kuo norim ir kur norim, darėmės abortus nuo žygių, šarūnų, vyčių ir dar velniai žino ko - negi prisiminsi visus vardus... Buvom "protingos, dvasingos, gilios". Nesvarbu, kad kaukėm naktimis iš vienatvės, niekam realiai nereikalingos, nes niekas taip ir neužsimanė auginti nė vieno vaiko kartu. Ne bėda, kad alkoholiu bandėm užglaistyti tą baimę, nykumą ir skurdą. Juk svarbiausia - mes ieškome savęs! TAI BUVO PABAIGOS PRADŽIA.

Emilija mirė 36-erių. Vienintelis tėvų vaikas. Po savęs nepaliko nieko. TIK ĮSPŪDĮ APIE BEGALINĮ GROŽĮ IR NEREALIZUOTĄ POTENCIALĄ...

DAR TAI RAŠAU VISIEMS, O YPAČ, VISOMS BUVUSIOMS BENDRAKELEIVĖMS ir TOMS, KURIOS ESATE ĮKLIMPĘ Į NIEKUR NEVEDANČIUS SANTYKIUS
Mielosios ir mielieji, kurioms yra plaunamos ir kurie patys plaunate smegenis visokiais "dvasingumais", "savirealizacija", "pradžiai reikia atrasti save", "tikrųjų norų paieškomis", "jeigu jau visai neturėsime ką veikti gyvenime - galėsime daugintis", "energijos kilnojimais ir siuntinėjimais", "mokymusi", "gyvenimo misijomis", "rezonansais", "subjektais", "mes dar jauni", "mums dar ne laikas", "pradžioje įsikurkime" ir t.t., ir pan. JŪS GAIŠTATE SAVO LAIKĄ!

Dabar darykite ir gimdykite vaikus. Dabar nutraukite jus varginančius santykius ir užmegzkite naujus. Dabar pradėkite uždirbinėti pinigus ir pasistatykite namą. Dabar raskite tuos, kam REALIAI galite būti reikalingi kasdien, o ne tuomet, kai turite tam laiko ar "įsijungiate". NES RYTOJAUS NĖRA. NES GYVENIMAS GALI BAIGTIS ŠIANDIEN.

Aš tikrai niekur nemačiau tiek daug nelaimingų, kompeksuotų, neturtingų, tingių žmonių, kaip tarp "dvasinių ieškotojų", psichologų ir savanorių. MESKITE TAS NESĄMONES. Šita "tikrai aktyvi, entuziastinga ir prasminga" veikla - tėra gyvenimo surogatas.

VISKAS DAUG PAPRASČIAU:
Vyrui reikia moters, moteriai - vyro.

Sutikus vyrą, moteriai reikia vaiko - būtinai! Tai - tikroji ir vienintelė moters gyvenimo laimė. Tik tada ji jaučiasi reikalinga (jei turite vaisingumo problemų - galima įsivaikinti).  Aplink - vieni pavyzdžiai apie MOTERŲ LAIMĘ. Štai - Jagelavičiūtei nė vienas koršunovas nesugebėjo vaiko padaryti, o Mantas - padarė. Šaunuolis. Džiaugiasi dabar moteris ant visos Lietuvos. Ir Raminta, psichologė, kokį 15 kg numetė ir veidą į neblėstančią šypseną įmerkė, kai susirado vyrą, kuris jai Beną pagamino. Net Eglė, Giedrė ir Daina įgijo gyvenimo prasmę savųjų kristyčių sulaukę. O kaip švyti Judita, antrą vaiką pasigimdžiusi, berods, vakar... Vaiva, Gintarė... Laimingos, gražios moterys. Ir kokios liūdnos, nors labai gražiai besišypsančios iš tiesų yra K, J, A, R, J, J, A, A, G, M, A, V, A, L, I, L, V... akys. Aš jus matau, merginos. Man skauda širdį dėl jūsų... Jeigu tik tai padėtų...

Vyras, mąstantis ir gyvenantis kaip milijonierius, sutikęs moterį, taps milijardieriumi. Kalbu apie polėkį, savivertę, gebėjimą daryti, prisiimti atsakomybę. Vyras gali būti ir yra toks stiprus bei drąsus, jog įdarbintų savo moterį savo versle (reikale, darbe, namuose), nes kitaip moteriškė lakstys kažkur  "į kairę" uždirbinėti, kur jai plaus smegenis kažkoks kitas (ar kiti vyrai, moterys, viršininkai) - bereikalingas, nenaudingas blaškymasis. Žmogau, jei jau apsiėmei moteriškę - veskis ją iš paskos visose srityse - TIESIOG GYVENKITE KARTU.  Be to, tai - finansiškai naudinga. Apsidairykite - VISAS VERSLAS - ŠEIMOS RANKOSE. Beje, DVASINGUMO VERSLAS - TAIP PAT...

Taip, gyvename, kad mokytumėmės. Bet NORĖDAMI MOKYTIS TURIME GYVENTI. Tik gyvendami gauname medžiagą mokymuisi, o ne atvirkščiai.

Atsiduokime gyvenimo tėkmei ir patys nustebsime ką mokame ir kuo galime būti. Svarbu norėti ir daryti tai, ką nori, tada, kada nori. Nes VISKAM SAVAS LAIKAS, O JIS - RIBOTAS.

Nesakau, jog manieji dvasingmo ir savęs paieškos metai nieko nedavė. Žinoma davė - tiek laiko sugaišusi, šūdo priėdusi ir smegenų išdžiovinusi išmokau stverti ir daryti DABAR. Todėl ir stvėriau PIRMĄJĮ PASITAIKIUSĮ VYRIŠKĮ GEBANTĮ DARYTI (svarbus kiekvienas žodis šiame žodžių junginyje). Ir vis galvoju: "Viešpatie, jeigu visus tuos 15 metų būčiau uždirbinėjusi pinigus, su kokiu puikiu Mercedes'u dabar važinėčiau!.." Bandau pavyti...

Visiems mums to linkiu - SUSPĖTI GYVENTI SAVO GYVENIMĄ!
2 Comments

Pavasarinė depresija???

5/13/2015

0 Comments

 
Pamenu, praėjusį pavasarį panašiu metu buvau papuolusi į "jaučiuosi tokia tuščia ir bevertė" būseną. Tiksliau ją apibūdinčiau kaip BEPRASMYBĘ. Tuomet maniau, kad esu pavargusi, juk vis dar maitinau savo mergaitę, kuriai po poros mėnesių sueis trys metai. Jaučiausi išsunkta. Nusprendžiau nutraukti maitinimą.

Šiemet matau, jog pavasarinis laikas panašus ir būsena - panaši. Giliai nugrimzti leidau su lygiai 1 parą. Ačiū, dar giliau - nesinori! Būsena panaši į bandymą nusižudyti...

Taigi, radau sau įdomų užsiėmimą - sulieknėti! Procesą detaliai nagrinėju savo "žaliosios kavos dienoraštyje". 
Be to, prisiminusi, vienos nuostabios, mano gyvenime sutiktos moters Lidijos žodžius: "darbas išgelbėja nuo liūdesio", ėmiausi seniai planuoto projekto MANO SVAJONIŲ VIRTUVĖ.

Tikiuosi, jog "darbas išlaisvina" pasiteisins ir suteiks daugiau džiaugsmo, nei bandymas nusižudyti depresijos pagalba:)))))
0 Comments

Nauja vyro - moters santykių biblija  - "Penkiasdešimt pilkų atspalvių"

3/13/2015

0 Comments

 
Picture
Pasižiūrėjau filmą. Ką gį - patrauklu. Įdomu, koks būtų jausmas žiūrėti jį kino teatre. Turėtų būti panašu į grupinę terapiją EROTIKA...

Šis filmas - puikus erotikos, atsidavimo, pasitikėjimo santykiuose vadovėlis tiek vyrams, tiek moterims. Žinoma, žvelgiant plačiai atmerktomis akimis:) Taip pat puiki mokomoji medžiaga moterims ir merginoms savo kūno juslumui pažinti. Sakyčiau, tokia šiuolaikiška filmo "Istorija O" versija:))))

Suintriguota net pradėjau skaityti antrąją ir trečiąją trilogijos dalis. Ten, žinoma, daug erotinių scenų - puiki mokomoji medžiaga jaunimui ir senimui apie tai, kas malonu-nemalonu, apie kūniškuosius geidulius ir tabu. Žodžiu, puikios erotinės istorijos prieš miegą. Vietoj filmo, taip sakant. Fantazijos ir pojūčių lavinimui:)))))))))

Didžiuliame erotikos ir sekso vandenyne galima net pamesti visgi besitęsiantį nuostabių moters ir vyro santykių - pasitikėjimo, atsidavimo, vienas kito pažinimo, keitimosi, mokymosi būti kartu, nuolatinio ribų tikrinimo, kovos už save, kovos už MUS - procesą. DIDŽIULIS MALONUMAS!
0 Comments

Kristinos krikštynos

7/20/2014

1 Comment

 
2014 07 05 krikštijome Kristiną. Graži buvo vasaros šventė. Gera matyti visus susirinkusius:)
1 Comment

Įkvepiančios pažintys

5/27/2014

0 Comments

 
Vasara prasidėjo šiemet anksčiau - keliaujame po Lietuvą su virtuvės įrankiais ir kava - susipažįstame, bendraujame, kalbamės...

Prieš porą savaičių Kaune, Hanza dienose, apturėjau didžiulį malonumą bendraudama su puikiais kaimynais - vieni iš jų prekiavo knygomis apie Lietuvą, vyrutis priešais - mediniais šaukštais, o greta jo - pora - paveikslais iš medžio ir megztomis lėlėmis.

Man pačiai sunku patikėti, jog toje pačioje vietoje, tuo pačiu metu galima sutikti tiek daug apie gyvenimą, buitį ir būtį galinčių papasakoti žmonių. Jutau begalinį pasitenkinimą nuo buvimo kartu, dalijimosi bendra erdve ir laiku. Geras, šiltas, malonus, įkvepiantis bendravimas.

Džiaugiuosi, jog Gediminas sutiko pagaminti man kryžių su saule - jau seniai noriu pasistatyti tokį prie namų. Sakau:"Gediminai, kiek man kainuos - gal labai brangiai ir vyras iš namų išmes?" O jis man: "Tai nieko, svarbu kryžių turėsi. Vadinasi - ir vietą po juo":) Linksmas, nuoširdus, įkvepiantis - štai kokį kryžiaus meistrą atsiuntė likimas...

O kaimynai iš kairės. Koks puikus įkvėpimo šaltinis! Rezultatas - www.zalia-kava.lt

O vyrutis priešais, nuo gražuolių podukrų neperspektyvius jaunikius vaikantis ir merginoms komplimentus žarstantis - reikėjo matyti, kaip jos švytėjo! Skleidėsi abi kaip rožės. Puikus, gyvenime ne dažnai sutinkamas, gyvas pavyzdys, kaip vyras gali padėti skleistis moteriai - ją palaikydamas, pakeldamas, priimdamas... Ir viskas tik savanaudiškais tikslais - labai jam patiko priešais save į dvi gražias, jaunas, besišypsančias žiūrėti...

Gyvenimas nuostabus!!!
0 Comments

Kažkas pasikeitė...

5/22/2014

0 Comments

 
Šiąnakt nubudau 4 val. Gulėjau, meditavau, skraidžiau... ir - staiga suvokiau, kad kažkas stipriai pasikeitė! Aš visai nebenoriu vesti "Moteriškumo laisvės" kurso. Maža to. "Moteriškumo laisvė" paseno, atgyveno, tapo nebeaktuali, neįdomi man pačiai. Ypač man pačiai. Aš nebenoriu niekam nieko dėstyti, kažko kažkur vesti. Noriu tiesiog Būti. Būti sau, Būti kitam. Noriu kalbėtis ir daryti tai, kas aktualu Tau ir Man mūsų susitikimo akimirką...

Matau ir jaučiu, jog yra daugybė moterų, kurioms būtų aktuali ir naudinga patirtis, kuria galiu pasidalinti bandant atskleisti savąjį moteriškumą...
Matau, jog yra moterų, ieškančių įkvėpimo ir žinių...
Retkarčiais sutinku moterų, galinčių įkvėpti mane...
Nuolat ieškau įkvepiančiųjų...

Kaskart stebiuosi, kaip tiksliai kadais sakė vienas iš mano mokytojų "nauja - tai ne tęsinys seno". Tikra tiesa. Gali vienu klavišo paspaudimu ištrinti senąjį variantą be jokios sąžinės graužaties - kiek darbo įdėjai tai kurdama, koks puikus tai buvo kūrinys... Viskas. Tai tiesiog nebeaktualu - paėmiau ir ištryniau. 

Šiandien atnaujinau, perdariau MOTERS STUDIJOS svetainės struktūrą ir panaikinu "Moteriškumo laisvės" kursą. Palieku tik dalyvių atsiliepimus ir muziką.

Dalyvių atsiliepimai:

Šiame kurse gavau daug atsakymų į man rūpėjusius klausimus: giliau suvokiu kas vyko ir vyksta mano, kaip moters, gyvenime, atėjo vidinis supratimas, kodėl "naikindavau" šalia esančius vyrus, suvokiau, kad man sudėtinga lengvai flirtuoti, kad esu pakankamai racionali moteris, neleidžianti sau paprastų moteriškų "kaprizų" ir taip pati užgniaužianti savo gyvąjį, prigimtinį moteriškumą. 
Kurso metu išmokau pratimų, kuriuos nuo šiol naudoju kasdieniniame gyvenime ir jie puikiai veikia!!::))
Po kurso jaučiuosi puikiai - turiu kur tobulėti! Manau, tai - dar vienas žingsnis savęs išlaisvinimo ir priėmimo tokios, kokia esu link! Dar vienas žingsnis besimokant save mylėti. Ir tikrai, po kurso labiau suprantu ir myliu save::))!
Manau, šis kursas labai naudingas šiuolaikinei moteriai, kadangi daugelis iš mūsų tampame pernelyg racionalios: nesuvokiame, savo, kaip moters, jėgos ir taip užgožiame aplink esančius vyrus - naikiname jų stiprybę, ko pasekmėje pačios tampame  nelaimingos.                                   

Diana (38 m.), vadovė

Dėkoju už suteiktas žinias ir moteriškąsias praktikas, buvo labai įdomu. Tiesa, kiek netikėtas buvo informacijos pateikimo būdas. Jis buvo moteriškas: pradžioje pojūčiai, pergyvenimai, o paskui – teorinės žinios. Taip jos tapo labai „gyvos“ ir akivaizdžios.
Po kurso jaučiuosi puikiai, atsirado daugybė papildomų priežasčių džiaugtis jog esu moteris bei galimybė atidžiau įsižiūrėti į drauges, koleges, tiesiog praeives... Taip pat įdomu kitaip pažvelgti ir į vyriškąją žmonijos dalį:) 
Gera pažaisti bangomis, prisiminti upės tekėjimą ir labai svarbią žinią apie KITIMO stiprybę, o ne silpnumą (kaip kad kartais tenka pagalvoti).
Po pirmųjų dviejų užsiėmimų, manau, būčiau nepasirinkusi tęsti šios temos tolesnio nagrinėjimo, tačiau po visų keturių, ko gero liko toks noras. Gyventi įdomu!
Rasa (33 m.), ginekologė


Kursas pateisino mano lūkesčius. Pasirinkau jį, nes jaučiau, kad nerealizuoju savęs kaip moters. Aplinkui lyg ir daug vyrų, bet nesugebėdavau tinkamai pateikti, išreikšti savęs, kad sudominčiau juos arba nesugebėdavau atsakyti į jų susidomėjimą, nes ne iš karto jį pastebėdavau. Kursas padėjo suprasti, ką darau ne taip ir pajausti savo vidinę moterį. Manau, kad dar daug turėčiau su savimi padirbėti, bet sužinojau tai, ko man labiausiai reikia šiandien. 
Naudingiausia informacija, privertusi rimtai pamąstyti, buvo pasiūlytoji vyro ir moters harmoningo bendravimo schema (impulsas, erdvė...) Suvokiau, kad labai dažnai į vyrišką impulsą atsakau ne erdvės, bet struktūros kūrimu, kas ir formuoja konkurencinius santykius su vyru. Savaime suprantama, tada jie būna trumpalaikiai... 
Informacijos įsisavinimui labai padėjo darbas grupėje. Kitų dalyvių pasisakymai ir elgesys leido pamatyti, kaip kartais atrodome iš šalies: žinodamos „vienintelę tiesą“ tampame vyriškomis, „teisuolėmis“. Juk tą patį galima pasakyti kitaip - per erdvės kūrimą - tai neišprovokuos konflikto, bet leis išlikti moteriškomis ir apsikeisti informacija. Tame - moters stiprybė. Ji gali matyti daugelio sprendimų bei tiesų alternatyvas. 
Dar suvokiau, kad mes, moterys, dažniau vyrus testuojame kaip griežtos mokytojos: tikriname namų darbus ir rašome pažymius, nei kuriame jiems erdvę ar atsiveriame harmoningam bendravimui...
Po kurso jaučiuosi pasikeitusi. Tarsi būčiau sužinojusi paslaptį, kuri jau seniai gyveno mano viduje. Esu savimi labai patenkinta. Atsirado daug energijos ir nuotaika ženkliai geresnė, įgavau daugiau pasitikėjimo savimi.
Dėkoju už šią nepakartojamą kelionę po savo vidinius pojūčius. Norėčiau tęsti šią pažintį ir toliau.

Beata (32 m.), personalo valdymas

Kadangi eidama į šį kursą turėjau visai kitokį įsivaizdavimą apie tai, kas čia vyks, tai buvau ypatingai nustebinta - čia gavau žinių ir supratimo, kurie daugybę kartų pranoko mano buvusius lūkesčius. 
Kai registravausi į kursą, maniau, jog čia pamokys kaip rengtis, elgtis, bendrauti. O sužinojau, kaip sužadinti ir suaktyvinti savo vidinę energiją, pasitikėjimą savo pojūčiais bei prigimtine jėga, kurie, man asmeniškai, yra daug svarbesni, nei išorė.
Naudingiausia kurso metu buvo pajusti savo vidinę moteriškąją energiją, kuri padeda judėti, gyventi, spinduliuoti šilumą ir pasitikėjimą. Taip pat naudinga buvo sužinoti apie santykius bei sąveikas tarp erdvės (moteriškojo prado) ir struktūros (vyriškojo prado), apie skirtingus jų bendravimo/ bendradarbiavimo variantus... Tai buvo naudinga. Tikiuosi dar daugiau tokių „paslapčių“ atskleisti pati, praktikuodama ir įsisavindama gautą medžiagą.
Po kurso jaučiuosi linksmesnė, drąsiau žiūriu žmonėms į akis, ieškau „savosios struktūros“ :) Atradau, jog mano lig šiol praktikuoti "naminiai" pasišokimai, tai - ne šiaip pramoga, o autentiškas vidinės energijos "žadinimo" ritualas. Pabandysiu išlavinti naują įprotį – reguliariai šokti „banguojant“.
Tikrai, po kurso labiau myliu ir priimu save. Žinoma, reikėtų dar pasipraktikuoti, kad tai taptų gyvenimo dalimi. Manau, jog ši metodika, tai - savotiškas moteriškasis „pozityvaus mąstymo“ pradžiamokslis :) Tokie patyrimai suteikia gyvenimui naujų spalvų ir tonų! 
Lina (28 m.), ekonominių paslaugų sritis

Muzika moteriškąjai bangai

0 Comments

Ištryniau...

5/22/2014

0 Comments

 
0 Comments

Labai patiko - apie vyrus ir žmonas

10/3/2013

0 Comments

 
О мужьях и женах.

Кто такой муж? Я не раз задавал этот вопрос Вселенной и неизменно получал один ответ: "Муж тот кто ведет женщину по жизни". Помните символ мужского - кружечек со стрелочкой. Направление. Это единственная необходимая функция все остальные — могут присутствовать, либо нет. Абсолютный минимум. Если есть все остальное, а этой функции нет - это кто угодно, но только не муж. Многие требуемые от мужа функции, на самом деле принадлежат папе. И взрослая женщина вполне может обходиться без них. Взрослых женщин в нашей культуре почти нет, поскольку не существует традиций женской инициации.

Если муж обвешивается дополнительными функциями слишком сильно, а так чаще всего и происходит, он может потерять всякий интерес к жене, поскольку природа противостоит инцесту.

Одна из ведущих социальных проблем современного цивилизованного мира состоит в том, что роль мужа становится все менее привлекательной именно из-за переизбытка всего дополнительного. Потерявший свой путь мужчина — становится беспутным и априори неинтересным, не притягательным для женщин. Разве что как источник как раз этого «дополнительного». Если мужчина успешно справляется с функциями «папика», то может представлять для женщины корыстный интерес предоставляя ей если не деньги и социальную защиту, то хотя бы суррогат «недополученной отцовской заботы». Возникают легендарные созависимые отношения про «чемодан без ручки», который и бросить жалко и нести тяжело. Поскольку взрослых мужчин в нашей культуре также нет, по той же причине отсутствия традиций мужской инициации, то оказывается, что мужчина-ребенок начинает играть роль папы для жены-ребенка. Очень трудные, мучительные отношения. 

Единственная функция жены — освещать путь мужчины, быть путеводной звездой. Мудрость разумного сотрудничества - он идет туда, куда она ему светит. Алхимия.

Среди миров, в мерцании светил
Одной Звезды я повторяю имя…
Не потому, чтоб я Её любил,
А потому, что я томлюсь с другими.

Это единственная необходимое требование к жене. Все остальные функции могут присутствовать могут нет. Многое, чего ждут от жены, на самом деле принадлежат маме. И взрослый мужчина может вполне обходится без этого. Если женщина обвешана материнскими функциями слишком сильно, то она теряет способность светить и как следствие теряет интерес к мужчине. Однако если она хорошо выполняет функции мамочки, то может влипнуть в созависимость. Поскольку, в силу уже упомянутых причин, взрослых женщин в нашей культуре также практически нет, то оказывается, что женщина-ребенок пытается играть роль матери для мужа-ребенка. Приходит Фрейд и наводит марафет.

Часто новых партнеров или любовников находят как игроков за другую команду. Уставшая от роли «мамочки» женщина может искать себе «папика», свято веря в то, что он и есть «настоящий мужчина». И наоборот.

Обычная современная пара пытаясь объединиться представляет собой великовозрастных детей волокущих за собой гигантские мешки несбывшихся детских ожиданий. И при первом удобном случае огревают этим мешком своего партнера. Союз тем мучительней, чем больше из мешков взаимных ожиданий сумела достать пара. Чувство вины и обиды гарантированы. Поскольку не одно из этих ожиданий на самом деле не может быть выполнено.

Устав он взаимного истязания партнеры могут разделиться и отправиться на поиски следующих претендентов, уныло волоча по жизни неподъемные мешки.

В мудрых культурах для предупреждения таких процессов проходили ритуалы мужской и женской инициации когда кандидату во взрослую жизнь помогали принять тот факт, что все недополученное в детстве он уже не получит. Это печально, но в этом нет катастрофы, поскольку полноценная взрослая жизнь сулит много чего нового-хорошего. В мудрых культурах. В таких диких как наша процесс мужской или женской инициации иногда растягивается на всю жизнь, приводя к огромному количеству психосоматических заболеваний, и так и не завершается при жизни. На лицах многих стариков вы обнаружите застывшее выражение обиженного ребенка. В графе причина смерти девяносто процентов цивилизованных жителей Земли можно смело писать: «не сумел (ла) пережить травму взросления». Смешно и грустно.

Вот что писал Александр Лоуэн: «Оба чувствуют себя пойманными в ловушку, что напоминает им по разным причинам их детство. Они могут прервать эту связь, могут бороться в её рамках или смириться с утратой надежды на любовь и радость. Такое смирение может привести к злокачественным новообразованиям, борьба к заболеванию сердца. Разрыв отношений не является решением, так как следующая связь часто оказывается ничуть не лучше предыдущей. Для того чтобы освободиться из этой ловушки, пара должна работать над своим страхом любви».

Полуживые надежды съедают очень много жизненных сил.

Такая тенденция никого не радует. И потому становятся все более популярные подростковые отношения по типу дружбы на сексуальной почве. Я хотел написать что-то хорошее о таких отношениях и не нашел что написать. Все их плюсы сомнительны. Минус таких отношений взаимная нереализованность. Поскольку для того чтобы мужчина увидел свой путь женщина должна проявить свою душу, начать светить. А для того чтобы она почувствовала, что за ним стоит идти — он также должен проявить свою душу. Отношения сексуальных друзей не предусматривают такой возможности поскольку необходимая для развития энергия тупо страхивается в эпоху якобы безопасного секса. Непутевая женщина вечно встречает беспутных мужчин. Мне ли говорить о том как это проявляется на макросоциальном уровне: «Вы в какой стране живете - беспутной или непутевой?»

И все же в природе существует естественный процесс исцеления детских ран. Он заключается в сознательном движении навстречу своему разочарованию. Я уже писал об этом в своей статье. 

Каждый момент разочарования на самом деле момент взросления и принятия. Трудность в том, что в культуре воинствующего гедонизма не принято проживать боль разочарования. К услугам любого взрослеющего весь институт душевной анестезии. Единственные кому на самом деле выгодно отсутствие традиций инициации так это производителем алкоголя и табачных изделий, не говоря у же о медиках и фармацевтах, которые "упорно ищут способы победить" травму взросления.

«Безумству храбрых поем славу». Экзистенциальное взросление стоит того, чтобы в него отправиться.

Pura Vida. Со всей моей любовью. Вячеслав Гусев http://idi.in.ua/
0 Comments

2013 metų vasaros nuotaikų mozaika

9/25/2013

1 Comment

 
Taip norisi, taip norisi dar kartą pagauti visai jau išeinančią vasarą, uždaryti, užkocervuoti kaip kokį pomidorą ar uogienę, kad žiemą, atsidariusi, galėčiau darkart jos paskanauti. Tad nusprendžiau susidėti vasaros nuotraukų mozaiką, kad galėčiau vėl įkvėpti  tos nuotaikos, to polėkio ir nuotykių, kurių kupina buvo praėjusi vasara.
1 Comment

Radau gražią pavasarinę namų nuotrauką...

7/3/2013

0 Comments

 
Picture
0 Comments

Artimi ir tolimi

5/29/2013

1 Comment

 
MIntimis vis grįžtu į klasiokų susitikimą, buvusį, regis, jau prieš pora savaičių...
Susitikome, pamatėme vieni kitus, įvertinome - pasikeitę ar ne. Labai keistas dalykas. Pažįstame vieni kitus, kai kurie, geriau nei jų žmonos ar vyrai - juk daug kartu esame patyrę - žinome charakterio bruožus, paauglystės nuotykius, džiaugsmus ir nesėkmes. Po mūsų bendro gyvenimo praėjo, sako, 16 metų. Daug kas pasikeitė - gyvenimai, išvaizda, pasitikėjimas savimi... Susitkome tarsi savi, bet nepažįstami...

Mane labiausiai džiugina įvykę atsivėrimo akimirkos...
Labai man brangūs yra "atleisk už tąkar", "aš labai myliu savo sūnų" ir "esu labai laimingas, kad turiu šeimą, nes be jos ir darbas netenka prasmės", dar skanu buvo valgyti iš vienos lėkštės - sau leista didžiausio atvirumo akimirka...

Buvo įdomu susitikti...

O dabar - vėl kiekvienas - į savo gyvenimą! 
Jei, Dievas duos, dar pasimatysim...

1 Comment

Pavasaris veržiasi! 

3/8/2013

0 Comments

 
Picture
Tai jau tikrai - veržiasi! 
Pabudau šįryt 5 val. Guliu, matau, jog nebemiegosiu. Op iš lovos! Veikti visuomet yra ką: vienus drabužius į skalbykles, kitus - į džiovykles. Katilą pakūriau, indaploves sukroviau ir paleidau. Galvoju: "kaip gerai, kad yra mašinos - tik sukroviau visas šešias ir paleidau. Jei ne jos, tai kiek valandų tektų tvarkytis..." Sakau vyrui: "šiandien aš vaikus į mokyklą vešiu!". Nes reikia lėkti. Kuo greičiau. Juk būtina į tulpių skyrių patekti, kur beveik vieni vyrai šiandien sukiojasi - gražu. Dar reikia išstudijuoti vieno iš prekybos tinklų parduotuvėje virtuvės rakandų asortimentą, dar kitur - lėkščių ir puodelių pasiūlą. Nėra kada miegoti. Prekių užsakymas galvoje sukasi - spalvos, raštai, kaip eksponuosiu, kaip fotografuosiu ir dėsiu į svetainę, kaip bus gražu gražu. Knygutę su fot0shop pradmenimis įsigyjau, pėdkelnes mažąjai pavasariškas, šviesias nupirkau, gėlių turiu. Lekiu. Į DARBĄ!!!

Taip, tiesa, su kovo 8-ąja, Tulpių diena mus visas!
Tikras pavasaris - tiesiog skrendu, kaip gera.

Atvirukas su tulpėmis iš www.cards.lt. Labai gražus;)

0 Comments

Mintys po kursų

2/28/2013

0 Comments

 
Prabėgo pirmoji "Moteriškumo laisvės" dalis "Laukinės moters beieškant" Kaune ir Vilniuje.
Džiugu, kad moterims reikalinga tai, ką dėstau.
Stebiu. Stebiuosi. 
Stebiu, koks tas moterų gyvenimas.
Stebiuosi, kad dažna mano kursų lankytoja yra vyresnė už mane. Man, žinoma, tai labai įdomu - jau dabar semiuosi patirties iš ateities, kuri manęs, tikiuosi, laukia. Suprantu, jog tai, kaip gyvenu šiandien, tiesia kelią mano, kaip moters, ateičiai...
Kartais pagalvoju: "tikrai, ko aš čia vis su tuo moteriškumu, kaip višta su kiaušiniu - rūpinuosi, analizuoju, tyrinėju..."
Tačiau, kaskart, po kiekvieno pravesto kurso matau, kaip tai reikalinga pasauliui, kaip moterys geria informaciją, kurios negavo per visą savo gyvenimą, kaip jos keičiasi čia pat, užsiėmimų metu. Matau, kaip užsidega jų akys ryžtu jau šiandien mylėti save labiau, skirti dėmesio sau, savo kūno, jausmų ir sąmonės ekologijai.

Džiaugiuosi, kad turiu save. Šiame keistenybių kupiname pasaulyje labai lengva tapti masinės hipnozės auka arba paskęsti beprasmybės liūne...
Geriau aš tyliai ramiai, diena po dienos tversiu savo gyvenimo laimę. Moterišką, žinoma:)
0 Comments

Gimtadienio rytas

2/22/2013

1 Comment

 
Labai gera, kai gauni tai, ko labai norėjai. Net nesitikėjau, kad kada nors žodžiu ir veiksmu bus išreikšta tiek daug šilumos ir artumo. Ačiū, šeimyna.
1 Comment

Netikėta meilės istorija pakeitė gyvenimą

2/18/2013

0 Comments

 
„Moters studijos“ vadovė Eglė Kvedaravičiūtė, mokanti moteris, kaip pakeisti savo gyvenimą, nedėsto vien sausos teorijos – viską gali paremti savo pavyzdžiu. Ji drąsiai priėmė pokyčius, keitėsi pati ir pastaruoju metu vis atsakinėja į klausimą: „Ar tu nebijojai?“

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/ivairenybes/tikros-istorijos/netiketa-meiles-istorija-pakeite-gyvenima-573-306914#ixzz2LR6yeyrl
0 Comments

Pamaniau, jog reikia čia įsimesti kokią nuotrauką

2/7/2013

2 Comments

 
Picture
2 Comments

Vakar buvo labai graži diena

1/27/2013

0 Comments

 
Picture
Picture
Picture
0 Comments

Štai ir viskas

1/26/2013

0 Comments

 
Naujoji svetainė gimė per dvi dienas!
Neįtikėtina. Paprasta, lengva, aišku.
Iš tiesų, www.weebly.com labai lengva kurti svetaines. Itin draugiškas vartotojui įrankis. Labai rekomenduoju visiems norintiems turėti savo svetainę!
0 Comments

Lai miršta sena ir užgimsta nauja

1/24/2013

0 Comments

 
Seniai norėjau kažką keisti Moters studijoje. Juk daug laiko praėjo nuo 2007 m., kuomet sumaniau šį projektą. Laikas pasikeitė, aš pasikeičiau, gyvenimas pasikeitė. 

Tad šiandien - mano noro keisti realizacijos pradžia.
Sėdžiu, kuriu svetainę. Kas aktualu palieku, kas nebe - naikinu. Degu noru. Kūryba. Stebiu. Stebiuosi. Nekantriai laukiu rezultato - kas gims?
0 Comments

Paslaptingas geišų pasaulis

2/19/2011

0 Comments

 
Straipsnį apie geišas rasite apačioje, o čia skaitykite likusius "už kadro" pamąstymus apie moteriškumą, paskatintus ir įkvėptus "Būrėjos" žurnalistės Linos Jarockytės.
                                                                                                                            Eglė Kvedaravičiūtė, 2011 m. sausis

 Kas tai yra moteriškumas? Ar ši sąvoka turi vienareikšmišką atsakymą? Kodėl?
Apie moteriškumą, kaip apie „sąvoką“ kalbėti nesinori. Nes sąvokos – tai teorinė pamąstymų sritis. Man įdomiau moteriškumas kaip reiškinys, kaip realus procesas – kaip jis reiškiasi, kaip tveriasi, kaip atsikleidžia konkrečiame konkrečios moters gyvenime.

Man moteriškumas, tai – atvirumas ir lankstumas. Visose srityse: tiek širdies atvirumas, tiek minčių skaidrumas, tiek kūno lankstumas... Tai – tiesiog gebėjimas keistis, tekėjimas, laisvė, kūryba. Man moteriška moteris ta, kuri tveria aplink save grožį: su ja gera būti kartu, lengva bendrauti, ji atvira naujovėms, yra palaikanti ir besidominti, gyva, plastiška, dinamiška. Tokia moteris – tarsi upės tėkmė, kuri niekada nesustoja ir niekada nebūna tokia pati. Ji – nenuspėjama, kintanti, gal kiek chaotiška, bet todėl ir įdomi, traukianti...


 Nuo ko priklauso moters moteriškumas? Ar moteriškumas įgimtas, ar išugdomas? Kaip jo galima išmokti?
Dažnai girdime - „moteriška moteris“, „vyriškas vyras“. Apie ką kalbame? Žinome, jog kiekvienai lyčiai yra priskiriamos tam tikros, jai būdingos, savybės: vyrams – ryžtingumas, tvirtumas, gebėjimas laikytis pasirinktos krypties.., moterims – jautrumas, plastiškumas, tolerancija... Tad „vyriškumas“ ir „moteriškumas“ dažniausiai suvokiamas kaip bendrų, kiekvienai lyčiai būdingų savybių rinkinys. O kai klausiame savęs: „ar aš pakankamai moteriška“, tai lyginame save su ta, visuotinai priimtina „norma“, tai yra tas pats, kas klausti savęs: „ar esu pakankamai priartėjusi prie vidutinybės?“

Aš apie moteriškumą kalbėčiau kaip apie gebėjimą priklausyti savo, moteriškąjai, lyčiai. O lytis, tai – visų pirma kūnas, kuris, kaip žinia, duotas gamtos, taigi – įgimtas ir unikalus. Tačiau turėti moterišką kūną ir būti moteriška, suprantame, nėra tas pats.

Moteriška moteris yra ta, kuri ne tik puoselėja savo kūną, bet ir turi gyvą, betarpišką santykį su juo. Tokia moteris žino, kas jai malonu, o kas ne. Ji myli savo kūną ir jaučiasi komfortiškai nepriklausomai nuo savo amžiaus, vaisingumo, svorio svyravimų ir visuomenės skiepijamų standartų apie „teisingą“ moters išvaizdą.

Taigi, tai, ką galime ugdyti savyje yra santykis su savo kūnu: kaip mes jame jaučiamės, kaip jį pažįstame ar juo pasitikime. Šis santykis turėtų būti formuojamas iš vidaus, iš savo vidinio pajautimo. Tai ir savo kūno estetikos, plastikos, sensorikos pažinimas bei lavinimas, gebėjimo patirti ir suteikti malonumą kitam ugdymas, išmanymas apie kūno procesus ir mokėjimas turėti nuolatinį energijos resursą.

Mokytis viso to galima ir pačiai savarankiškai, ir padedant mokytojui – žmogui, kuris pats turi gyvą santykį su savo kūnu, moka valdyti savo energetinį resursą, turi žinių bei gebėjimų kaip tai daryti. Žinoma, geriausias mokytojas – kita moteris. Pirmoji, dažnai ir vienintelė, tokia mokytoja yra mama. Jau būdamos motinos įsčiose patyrėme pirmąjį malonumą nuo prisilietimo, pirmąjį skausmą dėl motinos išgąsčio ar baimės. Tačiau užaugusios mes nustojame žiūrėti į kitą moterį, nustojame iš jos mokytis, nes jaučiamės pačios pilnavertėmis moterimis. O gal be reikalo... Juk bręstant pačioms ir kintant visuomenei, keičiasi ir santykis su kūnu. Juk mokytis pažinti save, tai – viso gyvenimo procesas... 

Kokias savo savybes turėtume pabrėžti norėdamos tapti moteriškesnės?
Manau bet kokia pastanga pabrėžti ar išskirti kažkurią savo savybę yra iš anksto pasmerkta nesėkmei. Neįmanoma nieko dirbtinai sukurti. Taip pat ir moteriškumo. Moteris arba priima, myli ir gerbia save arba ne. Ir viena ir kita akivaizdžiai matosi.

Norėdamos būti moteriškomis, visų pirma, turime atsikratyti kompleksų ir labiau pasitikėti savimi.

Geišos – tarsi japonų moteriškumo mokyklos auklėtinės. Gal žinote dar kokių nors panašių pasaulyje veikiančių mokyklų?
Geišos, kurtizanės, heteros, vaidilutės – tai moterys, kurios gyveno iš savo moteriškumo. Joms būti moterimi reiškė ne turėti moterišką kūną, bet turėti profesiją pavadinimu „moteris“. Jas galėtume vadinti aukščiausio lygio profesionaliomis moterimis. Ką tai reiškia? Kaip ir bet kokioje paslaugų sferoje: klientas visada teisus, jokių „nenoriu, negaliu, nemalonu, nemoku“, visada taip ir niekada ne... Fantazuokite pačios.

Ar daug šiuo metu pasaulyje yra moterų įsidarbinusių pagal profesiją „moteris“? Oficialiai -nemanau. Privačiai – gali būti, bet tada mes to niekada nesužinosime. Tačiau kiekvienoje kultūroje egzistuoja moteriškumo mokymo tradicijos. Toks mokymas perduodamas iš kartos į kartą – perimame žinias apie moteriškumą iš mamos, močiutės, tetos, sesers, draugės. Mokomės, tiek, kiek norime.

Jei neklystu, mūsų šalyje, jos pradėtos steigti visai neseniai. Kaip jūs manote, kas tai nulėmė?
Manau, mes, kaip ir visas likęs pasaulis, labai patikėjome civilizacijos raida, naujomis technologijomis, progresu - „sena“ iškeitėme į „nauja“. Mes supainiojome technologijų raidą su žmogaus raida. Juk žmogaus psichika per paskutinį dvidešimtmetį ne ką tepasikeitė, o technologijos ne tik išaugo, bet ir tapo prieinamos plačiajai visuomenei - internetas, mobilieji telefonai ir t.t.

Neigdami sena – tradicijas, gyvą bendravimą, gyvenimo kokybę, ryšį su gamta, savo santykį su kūnu – prarandame prasmę, tikėjimą, sveikatą, gyvenimo kokybę. „Gyvenimo mokyklos“, „moteriškumo mokyklos“, „sėkmės mokymai“ dygsta kaip grybai po lietaus tik todėl, kad mes patys neberandame gyvenimo prasmės ir norime, kad kas nors ją suteiktų, „tiesingą, tikrą ir gerą“.

Iš tiesų, tai – krizė. Prasminė žmonijos krizė. Komfortas pasiekė tokį lygį, jog nebežinome kaip dar pagerinti savo gyvenimą, o išties trokštame vieno – prasmės arba kitaip - laimės.

Ir jums pasisekė, jeigu sutikote žmogų, kuris turi prasmę ir gali ja uždegti jus taip, kad imtumėt degti iš vidaus. Kad išmoktumėte savarankiškai, nuolat savo viduje kūrenti amžinąją tikėjimo ir prasmės ugnį. Kaip vaidilutės... 

Ar lietuvės moteriškos? Kokie stipriausi jų moteriškumo bruožai?
Galiu pasakyti tik tiek, kad ir lietuvių tarpe turime „geišų“ – moterų, kurios mokosi būti moterimis, puoselėja ir tęsia moteriškumo meno tradicijas, perduoda jas savo dukroms, taip bandydamos įsisąmoninti bei įprasminti savo lytį ir savo, kaip moters, gyvenimą. Kad gyvenimas būtų prasmingas, laimingas ir įdomus...

gei_pasaulis1.pdf
File Size: 4034 kb
File Type: pdf
Download File

gei_pasaulis2.pdf
File Size: 1871 kb
File Type: pdf
Download File

0 Comments

Interviu su kurso vedėja apie "Moteriškumo laisvę"

11/29/2010

0 Comments

 
Kalbina ezoterinis centras "Aum".
Į klausimus atsako Eglė Kvedaravičiūtė, "Moters studijos" vadovė ir kurso "Moteriškumo laisvė" vedėja

Kokias problemas moterys dažniausiai sprendžia Jūsų seminaruose?
Moterys į seminarus ateina ieškodamos atsakymų į klausimus apie savo gyvenimiškąją paskirtį, gyvenimo prasmę, jo kokybės gerinimą, norėdamos rasti papildomų būdų saviraiškai ir savirealizacijai, ieškodamos gyvenimo džiaugsmo, norėdamos išmokti priimti save, priimti savo moteriškumą, pažinti savo kūną ir atskleisti jo teikiamas galimybes – išties daugybė dalykų rūpi kursų dalyvėms. Bet tai, kas apjungia visus šiuos klausimus yra – savo unikalumo, savęs kaip vidinio žmogaus paieškos ir įprasminimas gyvenime. Dar trumpiau tai galima įvardinti kaip laimės troškimą. 

Kodėl, Jūsų matymu, tos problemos kyla? 
Iš tiesų, šiuolaikiniame pasaulyje yra daugybė vienišų, pasimetusių, gyvenimo prasmę ir džiaugsmą praradusių žmonių. Ypač skaudu nelaimingas matyti moteris – būtybes, turinčias puošti mūsų gyvenimą, teikti jam grožio, gerumo ir vilties. Tai lemia pakitęs mūsų gyvenimo būdas. Šiuolaikinėje visuomenėje labai akcentuojamas rezultatas ir visiškai nuvertinamas procesas - svarbu pasiekti tikslą: padaryti karjerą, sukurti šeimą, pagimdyti vaiką. Ir nedaug kas rūpinasi kaip ir kokiomis priemonėmis tai pasiekti, kokia prasme, kokiu procesu užpildyti tą pasiekimą: kaip kurti produktyvius santykius darbe, pagrįstus kompetencija ir pasitikėjimu, kaip gyventi santarvėje su artimaisiais, užmegzti ryšį su vaiku, diegti vertybes ir ugdyti jo savivertę. Mes skubame, bėgame, siekiame tikslo. Neturime laiko sau, neturime kada pažvelgti į savo sielą, mes tiesiog pamirštame, jog vienintelis tikslas, į kurį juda mūsų fizinis kūnas yra mirtis. Tad brangiausia ką turime yra gyvenimo laikas. O laikas, tai – procesas. Tai – pats gyvenimas, jo kokybė. Tavo laimės valandos. Ar kada bandei jas suskaičiuoti? 

Kaip jūsų seminaruose įgytas žinias, patyrimą moterys pritaiko gyvenime? Ką jos pačios apie tai pasakoja? 
Svarbiausia, ką gauna moterys kurso metu yra žvilgsnis į save ne tik kaip į fizinį kūną ar asmenybę, bet ir kaip į gyvą, nuolat kintantį procesą. Moterys turi galimybę patirti save kaip tapsmą, kaip būtį, kaip tėkmę, pergyventi save kaip didesnės visumos dalį, patirti savo dydį ir dieviškumą. Juk kiekviena iš mūsų žinome, kad esame didesnė, gražesnė ir galingesnė nei ta, kurią matome veidrodyje. Kiekviena iš mūsų ilgimės laiko ir sąlygų, kuriose mūsų vidinės galios bei pajautos galėtų atsiskleisti, nes kasdieniniame gyvenime tų sąlygų tiesiog nėra – niekam neįdomus tavo vidinis gyvenimas – nei iš jo uždirbsi nei jį parduosi. Kursų metu moterims yra sukuriamos tos sąlygos ir dėstoma metodika – duodamas instrumentas – kaip matyti, jausti ir išgyventi save kaip moterį iš vidaus, kaip susitikti su savo vidine jėga, prisiliesti prie savo gamtiškumo, parodomi būdai, kuriuos naudodamos moterys gali savarankiškai tęsti kelionę po savo vidinį pasaulį, pažinti savo moteriškosios sielos ir kūno slėpinius, atrasti gyvenimo pilnatvę. Tas patyrimas, pergyvenimas savęs, kaip gamtiškosios dievybės, suteikia daugybę energijos ir pasitikėjimo savimi, padeda atsikratyti nepilnavertiškumo kompleksų, leidžia išgirsti savo širdies balsą ir tikruosius jos troškimus. Tokie kursai – tarsi raktas, nuo tavo vidinio pasaulio durų. Tačiau duris atidaryti, į jį įžengti ir jame gyventi kiekviena turi pati. Tai – moters kelias. Esu mačiusi moterų, kurios po kursų su dideliu užsidegimu ima ieškoti savęs – ko iš tikrųjų nori gyvenime – kokio darbo, šeimos, kaip nori auginti vaikus. Sugalvoti, išjausti yra viena, padaryti, sukurti, įkūnyti – kita. Daugeliui tokie kursai pasitarnauja impulsu pradėti žengti savo keliu – kurti savo unikalų, vienetinį gyvenimą. Žinoma, šie kursai nėra „greitas laimės receptas“. Tai, greičiau, kitas požiūrio taškas, būdas, priemonė pažvelgti į savo sielą ir rasti, iškristalizuoti savo norus. Tačiau tai – procesas, besitęsintis ilgą laiką. Kai kurioms – visą likusio gyvenimo laiką. Tai – naujas gyvenimo būdas. Taip atsitiko su manimi. 

Ką darote per kursus? Kokia forma vyksta mokymai? 
Visų pirma mes daug kalbamės – susipažįstame su pasaulėvaizdžiu – kaip dėstomos metodikos kontekste galima būtų pažvelgti į gyvenimą ir save jame. Aptinkame, jog savyje talpiname tris pradus: gamtiškąjį, socialinį ir dvasinį. Gamta mus skatina pratęsti giminę, sociumas reikalauja siekti tikslų ir kokybiškai atlikti funkcijas, širdis kirba noru būti laiminga bei įgyvendinti savo svajones. Ignoruodamos nors vieną šių pradų – prarandame visuminį savęs ir savirealizacijos pojūtį, jaučiamės nelaimingos. Kursas „Moteriškumo laisvė“, tai – patyrimo kelionė, praktinių įgūdžių pradžiamokslis. Moterys gauna būdą (technologiją, instrumentą) kaip matyti save totalią, harmoningą, visuminę, neišsiskaidant į atskiras dalis, ego reikalavimus ar buitines problemėles. Kurso metu per pokalbius, šokį, meditaciją, naudodamos moteriškąją energetiką bandome aptikti ir apjungti anksčiau minėtuosius pradus į vieną, harmoningą Tave – unikalią ir nepakartojamą Moterį. 

Kokią metodiką jūs naudojate? Kodėl iš gausybės būdų lavinti moteriškumą išsirinkote būtent šį?
Naudoju ir dėstau „Ugninės bangos“ metodiką, kurios ištakos yra I. Kalinausko „Ugninės gėlės“ (oficialus pavadinimas - „Diferencijuotų funkcinių būsenų“) metodika. „Ugninės bangos“ energijos valdymo tehniką bei pratimus prieš daugiau nei 30 metų į metodiką apjungė dvi I. Kalinausko mokinės – Ieva Veselnickaja ir Virginija Kalinauskienė. Man likimas dovanojo retą progą pažinti ir mokytis pas jas abi. Tad pasirinkimas buvo paprastas – kai sutinki gyvą šaltinį – mokytoją – visi kiti būdai nublanksta. Tiesioginis žinių perdavimas ir galimybė bendrauti gyvai – didžiulė retenybė ir stebuklas. Tad pasirinkimas įvyko tarsi savaime – širdis išgirdo ir panoro plakti kitu ritmu. 

Kuo išsiskiria šis būdas atskleisti savo moteriškumą iš kitų?
Man patinka, tai jog čia atvirai kalbama ir rodoma, kaip valdyti savo energiją, kaip tapti jos šeimininke. Taip pat patinka, jog kalbama ir rodoma visuma – darbas vyksta su tavim kaip visuma, nes energija ir daro tave visuminę – mintį, jausmą ir kūno pojūtį apjungia į vientisą Tave. Nes dažnai susiduriu tik su vienos kurios nors žmogaus dalies lavinimu ir ugdymu: tai su sąmone – nuostatų keitimas, pozityvus mąstymas, saviįtaiga, tai su jausmais – čia dažna psichoterapijos sritis, tai su kūnu – sportas, dietos, spa. Lavinant kiekvieną iš atskirų savo dalių, galų gale, galima ateiti iki esmės – energijos, kuri dalyvauja kiekviename iš tavyje vykstančių procesų – mąstyme, jausme, kūno pojūtyje. Tačiau šis kelias – labai ilgas ir skirtingų sričių mokytojų paieška užtrunka. Tai ko mokiausi aš ir prie ko galima prisiliesti „Moteriškumo laisvėje“ prasideda nuo pradžios – nuo energijos, kuri užpildo visą tavąjį įsikūnijimą. Aptikti ir pajusti energijos tekėjimą, išmokti ją valdyti, leisti jai tave keisti – taip pat nelengvas uždavinys. Tačiau pradėjus nuo esmės, judėjimas keliu daug paprastesnis: tu, pažinusi prasmę ir turinį – energiją - gali pradėti ją įkūnyti į formą - į savo laimingą gyvenimą. 

Kokią įtaką Jūsų pačios dvasiniam augimui daro dalijimasis seminaruose žiniomis, energija? 
Man labai svarbu dalintis šiomis žiniomis, perduoti įgytą patirtį. Tame įžvelgiu ne tik savotišką misiją, bet ir galimybę nuolat pačiai įsisąmoninti procesą, vykstantį su manimi. Perduodama žinias kitoms, aš matau savo judėjimą Moters keliu. Taip pat turiu unikalią galimybę mokytis iš kitų moterų – iš kursų dalyvių. Juk kiekvienoje iš mūsų tiek daug magijos ir paslapties, tiek unikalių bruožų, specifinių būdų veikti, jausti ir reaguoti, kad pasiimdama nors po mažą kruopelytę to unikalumo – gali labai praturtinti ir papuošti savo vidinį pasaulį. Perduodama žinias kitoms, turiu didžiulį stimulą judėti į priekį. Tai – mano būdas išlikti jaunai, neužsikoncervuoti, keistis, auginti meilę sau ir žmonėms. Tai mano būdas būti „gyvai“, išlikti procese ir nepasiduoti visuomenės spaudimui susiaurėti iki funkcijos. Tai mano būdas skanauti gyvenimą, kurti ir puoselėti jo kokybę, mokytis džiaugtis ir dalintis džiaugsmu su kitais. 

Ar tai padeda gyvenime bendraujant su vyrais, ar užtenka kelių seminarų, kad įvyktų kardinalūs pokyčiai?
 Tai padeda bendraujant tiek su vyrais, tiek su moterimis. Patyrus ir išgyvenus save, kaip kūrėją, kaip gamtiškąją dievybę, prisilietus prie savo širdies natūraliai kyla noras šitomis akimis pažvelgti ir į kitą. Tuomet mąžta kovos ir konkurencijos, daugėja meilės ir pasitikėjimo. Bendravimas, santykai pereina į kitą kokybę – atsiranda galimybė juos kurti ir puoselėti, o ne įrodinėti kuris teisus, gražesnis, geresnis, mylimesnis... Tačiau, tai – vėlgi procesas, reikalaujantis kantrybės, laiko, savistabos, didžiulio noro keistis ir darbo su savimi. Keli seminarai gali pasitarnauti impulsu, kibirkštimi, gali uždegti norą gyventi kitaip. Jeigu tas noras gimė, jeigu tu pamatei kokį gyvenimą tu gyveni, o kokį norėtum gyventi, jeigu tu patyrei šį tiesos momentą ir nusprendei žengti savo moters keliu, tau būtinai reikės ir vedlio, ir pakeleivių. Vienai šią ugnį nuolat palaikyti savyje yra be galo sudėtinga, bent jau pirmasiuose kelio etapuose. Todėl visuomet būna nuostabu, kai likimas suveda keletą ar keliolika moterų, kurios turi tą patį norą – pažinti ir atskleisti savo moteriškumo paslaptį – į susitikimą su mokytoju ir kai jos gali kartu pradėti šį kelią. Aš pas savo mokytoją mokiausi keletą metų. Paskui pradėjau dalintis žiniomis. Galiausiai iš tų žinių imu kurti savo moters gyvenimą. Visuomet šalia buvo bendramokslės – bendrakeleivės, tapusios mano geriausiomis draugėmis. Visų jų likimai skirtingi, gyvenimai unikalūs. Tačiau visas jas vienija bendras dalykas – jos moka klausytis savo širdies, žino iš kur semtis drąsos ir energijos savo gyvenimo vizijų įkūnijimui. 

Ką patartumėt moterims, kurios nesijaučia laimingomis, mylimomis, nuo ko pradėti? 
Pradėti verta nuo savęs. Investicija į save – tiek laiko, tiek pinigų, tiek darbo – visuomet apsimoka ir visuomet atsiperka. Nes tu gauni save – unikalią, nepakartojamą, drąsią, žinančią savo vertę, mokančią atverti širdį meilei, kuriančią prasmę ir grožį – Moterį. Kaip byloja rytų išmintis: „kaip viduje – taip ir išorėje“. Jeigu myli save – būsi mylima, jei esi laiminga viduje – ir tavo gyvenimas bus laimingas. Kiekviena gyvename tokį gyvenimą, kokį susikuriame.
0 Comments

Abejonė: atsiduoti, ar ne?

8/27/2010

0 Comments

 
Visos mes norime ištekėti. Kreipiuosi, žinoma, į mus, moteris. Nes kažkaip gera galvoti apie save kaip apie ištekėjusią, kaip apie  kuriančią šeimą, kaip apie gyvenančią kartu su artimais žmonėmis…

Tačiau ką gi išties moteriai reiškia vedybos? Kas realiai vyksta jos viduje, kai ji bando nuspręsti tai padaryti? Net jei ir labai myli savo būsimą sutuoktinį, kaip nesuklysti žengiant šį žingsnį?

Aš taip suprantu, jog vedybos reiškia atsiduoti. Atsiduoti tam būsimam gyvenimui kartu: kai ne tu viena sprendi kaip ir kur gyvensi, kai su kažkuo turi tartis kaip uždirbti pinigus ir kaip juos leisti, kai parduotuvėje bandysite kartu išsirinkti grietinę… ir dar tūkstančiai, milijonai smulkmenų, detalių, kurias tu anksčiau darei paprastai, daug nesusimąstydama, nes tau pačiai viskas buvo aišku. O dabar – reikia tartis, derintis, taikytis, atsižvelgti į kito poreikius… O jeigu dar ir skoniai nesutampa? Ir tikrai atsiras dalykų, kuriuose jie nesutaps. Kaip tada spręsti šias kasdienines smulkias situacijas iš kurių ir susideda visas gyvenimas? Kaip atsiduoti tam gyvenimui?

Tiksliau gal derėtų savęs paklausti, ar esu pasiruošusi pabaigti vienišės gyvenimą ir pradėti gyvenimą kartu. Nes tai yra VISAI KITAS GYVENIMAS...

2013 01 26
Et... Atsidaviau. Gerai!..
0 Comments

DFB metodikos pratimai

11/24/2009

0 Comments

 
Čia įdėjau DFB metodikos bazinių pratimų bei funkcinės sistemos aprašymus. Įsisavinant metodiką, šie pratimai daromi visi, tam tikra tvarka, padedant DFB metodikos treneriui. Pratimus bei funkcinę sistemą, be abejo, galima bandyti atlikti savarankiškai, tačiau neturint šalia patyrusio specialisto, kuris gali "gyvai" perduoti jų darymo technologiją, reikiama kokybė pasiekiama itin retai.
ugnine_gele.pdf
File Size: 66 kb
File Type: pdf
Download File

kontempliacija.pdf
File Size: 41 kb
File Type: pdf
Download File

kinas.pdf
File Size: 35 kb
File Type: pdf
Download File

nuline_koncentracija.pdf
File Size: 42 kb
File Type: pdf
Download File

0 Comments

Aš galiu save valdyti

8/18/2009

2 Comments

 
Ką jūs rinktumėtės: karališkos kilmės genealoginį medį, karūną ant galvos ir galimybę, kad jūsų profilis puikuosis ant valstybinių banknotų ir monetų, ar gebėjimą reguliuoti savo vidinę emocinę būseną taip, kaip Jums patinka?
as_galiu_save_valdyti.pdf
File Size: 268 kb
File Type: pdf
Download File

2 Comments
<<Previous

    Čia dedu straipsnius, savo mintis, nuotraukas, man tinkančius bei  patinkančius tekstus...

© Eglė Kvedaravičiūtė, 2007 - 2016 m.